Kredyty i pożyczki gotówkowe

Szukaj:


Pożyczki gotówkowe

Zarówno wiele banków, jak i firm czy też tak zwanych agencji finansowych, oddaje do dyspozycji swoich klientów produkt taki jak „pożyczka od ręki”. Ten właśnie typ pożyczki gotówkowej z całą pewnością już sam w sobie stanowi niezwykle kuszącą propozycję otrzymania gotówki na przykład, na zakup od dawna wymarzonego sprzętu AGD czy też RTV, niemniej przed podjęciem decyzji o powzięciu „pożyczki od ręki” warto w pierwszej kolejności przeanalizować kilka czynników. Do wspomnianych czynników zaliczyć należy więc aspekty takie jak między innymi całkowite koszty zaciągniętego zobowiązania, a te, wbrew pozorom, okazać mogą się zdecydowanie wyższe niż z początku moglibyśmy to zakładać.

Istnieją w życiu okresy, kiedy to szybki zastrzyk gotówki wydaje się być opcją jak najbardziej pożądaną. Urodziny dziecka, okres przedświąteczny, a może od dawna planowany, wyjazd wakacyjny? W takich właśnie, nie zawsze nagłych wypadkach, część z nas udaje się po szybką pożyczkę gotówkową do banku, bądź też firmy lub agencji finansowej. Tam właśnie procedura przyznania pożyczki wynieść może zaledwie kilka minut, zaś pakiet niezbędnych do uzyskania tego typu pożyczki ograniczony zostaje niekiedy nawet tylko i wyłącznie do… dowodu osobistego. Niemniej jednak z całą pewnością warto zauważyć, iż spłata tego typu produktu finansowego może już nie malować się w aż tak różowych kolorach, a nawet kilkukrotnie przewyższyć wartość pożyczki podaną w reklamie danego produktu finansowego.

W pierwszej kolejności, naturalnie przed wzięciem pożyczki, warto zdawać sobie sprawę z faktu wysokiego oprocentowania. Jeśli jednak oprocentowanie pożyczki wydaje się być stosunkowo niskie, należy wyliczyć całkowite koszty zaciągnięcia pożyczki. Dodatkowo naliczane opłaty, związane naturalnie z udzieleniem tego typu, szybkiego zastrzyku gotówki, związane są z reguły z naliczeniem szeregu opłat takich jak między innymi prowizja z tytułu udzielenia pożyczki bądź też koszty obowiązkowego ubezpieczenia na wypadek zaprzestania spłaty rat.

Aktualnie obowiązujące przepisy zakładają konieczność podawania przez banki rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) dla wszystkich, znajdujących się w ich ofercie pożyczek. Oznacza to więc, iż bank zobowiązany jest poinformować kredytobiorcę o dodatkowych, obciążających go opłatach. Niemniej jednak i na ten przepis banki znalazły własny „sposób” publikując daną informację za pomocą na przykład, małej, nierzucającej się w oczy czcionki. Ponadto znaczna część pracowników instytucji kredytowych udziela informacji o wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania pożyczki dopiero wówczas, gdy kredytobiorca wyraźnie się o to upomni. Oznacza to więc, iż zamiast dopytywać się o wysokość oprocentowania konkretnej „pożyczki od ręki”, kredytobiorca powinien raczej zorientować się w kwocie kosztów związanych z wysokością spłacanych miesięcznych rat zaciągniętej pożyczki, naturalnie wyrażonych w polskich złotych.

VN:F [1.9.13_1145]
Ocena: 4.0/10 (4 głosów)
Pożyczki gotówkowe, 4.0 out of 10 based on 4 ratings

Dodaj opinię:

Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów i pożyczek gotówkowych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki