Kredyty i pożyczki gotówkowe

Szukaj:


Pożyczki zero procent – haczyki kredytowe

Każdego dnia zewsząd otaczają nas reklamy oferujące niemal… spełnienie wszystkich naszych marzeń. Naturalnie ze wspomnianym typem reklam spotykać można się także przy okazji wyboru danego produktu finansowego. Czy jednak, aby kredyt opatrzony słynnym, kuszącym sloganem „raty zero procent” powinno się, aby brak na poważnie?

Nie bez przyczyny zwykło się mawiać, iż „reklama jest dźwignią handlu”. To stare, sprawdzone powiedzenie doceniają również instytucje bankowe proponujące swoim klientom słynne kredyty opatrzone szumnym hasłem „raty zero procent”. Niemniej jednak, zanim zupełnie skusi nas wspomniany slogan i bez wahania zdecydujemy się na zawarcie umowy z bankiem, warto w pierwszej kolejności upewnić się, czy aby na pewno wybrany przez nas bank pod hasłem „zero procent” rozumie to samo, co jego klient. W tym celu należy oczywiści dokładnie przestudiować całą umowę kredytową, naturalnie łącznie z małym, trudno czytelnym druczkiem. Kredyt może być bowiem obciążony dodatkowymi, nie wspomnianymi wprost, opłatami. Jeśli jednak czytanie żmudnej, napisanej ciężko przyswajalnym językiem umowy, nastręczyć może nam kłopotów, warto obsługującemu nas pracownikowi banku zadać kilka niezbędnych pytań. Bez wahania zapytajmy więc czy wybrany przez nas produkt finansowy „raty zero procent” nie jest, aby obciążony jakiegokolwiek rodzaju opłatą czy też prowizją, oraz czy w ramach umowy kredytu przewidziane zostało obowiązkowe ubezpieczenie spłaty kredytu, płatne przez klienta?

Warto zauważyć, że w rzeczywistości dopiero po otrzymaniu wyczerpujących odpowiedzi na zadane powyżej pytania, klient jest w stanie stwierdzić, czy szumne hasło „raty zero procent” faktycznie ma pokrycie w realnych kosztach kredytu. Niemniej jednak, dla zachowania tak zwanego „świętego spokoju” warto poprosić pracownika banku o wydruk wielkości obliczonych rat, jakie to będą na nas ciążyć po zaciągnięciu danego kredytu. Przykładowo: jeśli mamy zamiar kupić lodówkę w cenie 1000zł zakładając jednak, że zaciągamy kredyt na całą wyżej wymienioną kwotę, a przy tym zakładamy spłacić zobowiązanie w 10 ratach, wówczas wartość jednej raty powinna wynosić dokładnie 100zł.

Naturalnie zawsze możemy rozważyć ubezpieczenie kredytu, które z pewnością przydać się może w sytuacji, kiedy to sami nie będziemy w stanie spłacać rat terminowi, niemniej jednak w przypadku kredytów o krótkim okresie wspomniane ubezpieczenie może po prostu okazać się zbędne.

VN:F [1.9.13_1145]
Ocena: 4.0/10 (3 głosów)
Pożyczki zero procent - haczyki kredytowe, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj opinię:

Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów i pożyczek gotówkowych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki