Kredyty i pożyczki gotówkowe

Szukaj:


Szybka pożyczka – spłata przez lata

Jeszcze kilka lat temu otrzymanie kredytu wcale nie było takie proste. Do banku należało przyjść z całą rodziną, aby w charakterze żyrantów jej członkowie poręczali, że kredyt zostanie uregulowany na czas. Bank miał wtedy gwarancję, że pożyczka będzie spłacona. Obecnie nastawienie banków do udzielania pożyczek jest bardziej przychylne, a i my chętnie korzystamy z kuszącej oferty. Upraszczanie procedur i skracanie czasu potrzebnego do uzyskania kredytu jest bardzo wygodne i korzystne, ale ma też swój minus. Wymaga dużej odpowiedzialności i samokontroli, bo bez tego można szybko popaść w nadmierne zadłużenie.

Chyba każdy chciałby spłacać swoje zobowiązania finansowe na czas. Jednak życie pokazuje, że niemiłe niespodzianki potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Nagła choroba członka rodziny, czy utrata pracy potrafią przewrócić domowy budżet do góry nogami. Niespodziewanie może się okazać, że mamy problem ze spłatą comiesięcznych zobowiązań. Zadłużeni po uszy dochodzimy często do wniosku, że najlepszym sposobem na spłatę starego kredytu jest zaciągnięcie nowego.

W dzisiejszych czasach tak naprawdę w ciągu jednego dnia pusty portfel można zapełnić sporą ilością gotówki. Wielu z nas pod wpływem reklamy w telewizji lub ogłoszenia zamieszczonego w gazecie, wpada na pomysł zaciągnięcia szybkiej pożyczki. Zanim się obejrzymy, możemy znaleźć się w tzw. pętli kredytowej. Dlatego należy dokładnie rozważyć swoje możliwości finansowe zanim zdecydujemy się na kredyt – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. i dodaje – Jeśli przecenimy możliwości spłaty i przestaniemy regulować raty mogą spotkać nas poważne konsekwencje, np. wpis do biura informacji gospodarczej, czyli ogólnopolskiego rejestru dłużników. Na takie listy trafiają firmy i konsumenci nie regulujący swojego zadłużenia. Już nawet 200 zł niespłaconego kredytu może spowodować, że nasze dane trafią do BIG.

Jeśli bank stwierdzi, że mamy problemy ze spłatą rat, najprawdopodobniej nie tylko dokona wpisu naszych danych do BIG, ale również podejmie decyzję o sprzedaży długu firmie windykacyjnej. Wbrew pozorom jednak, druga opcja może okazać się dla dłużnika bardzo korzystna. Firmy windykacyjne przede wszystkim mogą więcej czasu i uwagi poświęcić każdej sprawie, a co za tym idzie, bardziej elastycznie podejść do sposobu uregulowania długu. – Nasza firma umożliwia rozłożenie spłaty zadłużenia na raty dostosowane do wysokości długu i sytuacji materialnej dłużnika. Zależy nam, aby osoba zadłużona na bieżąco regulowała inne zobowiązania, a jednocześnie mogła godnie żyć. Wysokość rat dopasowujemy do aktualnych możliwości finansowych danej osoby a terminy wpłat do kalendarza jej comiesięcznych wydatków. Ważna jest dla nas rozmowa. Jeśli jest wola porozumienia ze strony dłużnika zawsze znajdziemy wspólny język i sposób na rozwiązanie problemu zadłużenia – dodaje Piotr Krupa.

KRUK S.A.

Szybka pożyczka – spłata przez lata, 5.4 out of 10 based on 7 ratings

Dodaj opinię:

Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów i pożyczek gotówkowych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki