Kredyty i pożyczki gotówkowe

Szukaj:


Szybkie pożyczki – koszt rzeczywisty

Nierzadko zdarza się, że potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. W takich przypadkach niezwykle kuszące wydają się oferty firm finansowych, proponujące swoim klientom pożyczkę gotówkową „od ręki”.

Zapewne każdy z nas, niezależnie od obecnego statusu majątkowego, stanął, choć raz w swoim życiu w obliczu sytuacji, kiedy to potrzebował gotówki, mówiąc trywialnie „na dniach”. Naturalnie idealnym rozwiązanie wyżej nakreślonej sytuacji było posiadania na przykład, nienarzekających na problemy finansowe, bogatych znajomych lub chociażby posiadanie w swoim banku otwartej linii kredytowej. Niemniej jednak w rzeczywistości nie każdy z nas, a śmiało twierdząc zdecydowana mniejszość, posiada wspomnianych powyżej zamożnych przyjaciół, zaś pomoc banku również nie wchodzi w grę, ponieważ przykładowo, w chwili obecnej nie pracujemy na etacie, lub też posiadamy już kilka zaciągniętych zobowiązań finansowych. W takich sytuacjach z pomocą przyjść mogą nam nie bankowe firmy finansowe, oferujące tak zwane „pożyczki od ręki”.

Nie bankowe firmy finansowe oferują niezwykle dogodne – jak to by z pozoru mogło się wydawać – warunki kredytu. Po pierwsze bowiem pieniądze dostarczone są nam do własnego domu i to również pod naszym dachem w wyznaczonym terminie zjawiać będzie się pracownik wspomnianej firmy, w celu na przykład, co tygodniowego odbioru rat. Warto również dodać, iż nawet w oficjalnych reklamach produkty nie bankowych firm finansowych wydają się być w miarę przyzwoicie oprocentowane. Niemniej jednak nie warto dać zwieść się pozorom. Pomimo bowiem tak zwanej „ustawy antylichwiarskiej” zakładające, iż oprocentowanie pożyczki nie może przekroczyć poziomu czterokrotności kredytu lombardowego NBP, nie bankowe firmy finansowe są w stanie naliczyć swoim kredytobiorcom dodatkowe koszty. Do takowych można więc zaliczyć koszt „obsługi klienta we własnym domu” czy też koszt obowiązkowego ubezpieczenia zaciągniętej pożyczki. A rezultat wyżej wymienionych działań? W rezultacie „kosztów dodatkowych” koszt naszej, pozornie wydawałoby się zupełnie niewinnej i łatwej do spłaty pożyczka, sięgnąć może kilkudziesięciu procent. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług finansowych firmy nie bankowej warto więc w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się ze wszystkimi kosztami przyszłej pożyczki. Pamiętajmy również by uważnie i dokładnie przeczytać każdy punkt umowy, naturalnie przed złożeniem na niej swojego podpisu.

VN:F [1.9.13_1145]
Ocena: 7.5/10 (2 głosów)
Szybkie pożyczki - koszt rzeczywisty, 7.5 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj opinię:

Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów i pożyczek gotówkowych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki